Web o zábavě a kultuře pro rodiče s dětmi od 3 do 15 let

Titulní stránka Kulturní novinky z ČR Den dětí 2013 v Brně
▼Reklama

Den dětí 2013 v Brně

dendetibrno1Blíží se nám 1. červen a s ním, stejně jako každý rok, i svátek věnovaný našim nejmenším - Mezinárodní den dětí. Svátek se slaví v mnoha zemích světa s cílem oslavy práva dětí na život v míru a právo na zdravý a harmonický vývoj v podmínkách svobody. U příležitosti tohoto svátku se u nás každoročně připravují nejrůznější zábavní a sportovní akce pro děti.

Historie Mezinárodního dne dětí má své kořeny již v roce 1920. Tehdy Mustafa Kemal Atatürk (zakladatel Turecké republiky) vyhlásil Den dětí u příležitosti založení Národního shromáždění, a to dne 23. dubna 1920. V České republice byl Mezinárodní den dětí slaven už v období první republiky, ale oficiálně byl MDD uznán až v roce 1950. Pobdobně tomu bylo i v dalších komunistických státech.

A jak vnímají tento svátek naše děti? Především je to pro ně den plný zábavy, her a soutěží, sladkých odměn a drobných dárečků, zajímavých atrakcí a legrace. Škola se už nezadržitelně chýlí ke svému konci, počasí začíná být příznivé a stále častěji zalité sluncem. Před dětmi je již vidina blížících se báječných a dlouhých letních prázdnin. 1. červen je prostě pohodový den!

 

Čtěte také:

Tipy na zajímavé oslavy Dne dětí v ČR - zde

Souhrnný přehled oslav Dne dětí 2013 v Praze - zde

 

DEN DĚTÍ 2013 V BRNĚ

Pokud se právě vy chystáte s dětmi oslavit ten letošní Den dětí v Brně, určitě vás bude zajímat jaké zabavní akce jsou pro ně letos připraveny. A nemusíte mít obavy, možností, kde se v Brně mohou děti pořádně vyřádit, máte dostatek, stačí jen vybírat...

 

PÁTEK 31. KVĚTNA 2013

Den dětí na Fantázii
Zveme všechny děti na hravé odpoledne plné zábavy, soutěží, her a odměn. Akce se koná na Fantázii a hřišti Langrova. Více informací o akci se dozvíte na tel.: 539 085 766. Těšíme se na Vás!
Kdy a kde: 31. 5. 2013 od 14:00 do 17:00 hod., DDM Junior - Fantázie, Tilhonova 49, Brno (www.junior.cz)
Cena vstupného: zdarma
Doporučeno: pro děti od 3 do 12 let

 

dendetibrno2

 

Den rodičů a dětí
Zveme Vás na Den rodičů a dětí letos na téma Indiáni na Latě. Akce proběhne na hřišti před Waldorfskou školou. Těšit se můžete na: placky pečené na ohni, válečné malování, stopování lovné zvěře, luky a  šípy, lasování a spoustu dalších indiánských zážitků. Dobrodružství v indiánské vesnici bude zakončeno táborákem, který vzplane přesně v 18.30 hod. Opékací dobroty s sebou. V případě deště se akce nekoná.
Kdy a kde: 31. 5. 2013 od 16:30 do 19:00 hod., CVČ Lata, Plovdivská 8, Brno (www.luzanky.cz)
Cena vstupného: 60 Kč/ děti, vstupné dobrovolné/ dospělí (vstupenky se prodávají na místě konání akce)
Doporučeno: pro rodiny s dětmi od 3 do 15 let

 

SOBOTA 1. ČERVNA 2013

Brněnský dětský den v Medlánkách - Mosty mezi námi
Zveme Vás na Brněnský dětský den v Medlánkách - Mosty mezi námi. Připraven je bohatý program od 10:00 hodin v Zámeckém parku Brno-Medlánky (vystoupení pěveckých a tanečních souborů, závody koloběžek na vlastních strojích, mnoho soutěžních stanovišť pro děti, rukodělné dílny, kurz první pomoci pro děti i jejich rodiče, balónková pošta, kreslení křídou na chodníku) a od 14:00 hodin na Sportovním letišti Brno-Medlánky (ukázka kynologického výcviku psů Policie ČR, ukázka služebního výcviku koní Policie ČR, ukázky činnosti Hasičského záchranného sboru České republiky, statická ukázka větroňů Aeroklubu Brno-Medlánky). V případě nepřízně počasí se program v Zámeckém parku přesouvá do prostor Společenského centra Sýpka. Na letiště je zajištěna kyvadlová doprava od konečné tramvaje č. 1 v Řečkovicích a od kruhového objezdu v Brně-Medlánkách.
Kdy a kde: 1. 6. 2013 od 10:00 hod. v Zámeckém parku Brno-Medlánky (ulice Hudcova) a od 14:00 hod. na Sportovním letišti Brno-Medlánky (ulice Turistická), Brno
Cena vstupného: zdarma
Doporučeno: pro všechny věkové kategorie

 

Dětský den - Máme rádi Afriku
Knihovna Jiřího Mahena zve všechny děti na oslavu Dne dětí. Čeká Vás zábavné dopoledne plné her a soutěží. Pro šikovné děti je přichystána výroba náhrdelníků, náramků, afrických masek a plno dalších zajímavostí. Více info o akci čtěte zde.
Kdy a kde: 1. 6. 2013 od 10:00 do 14:00 hod., Knihovna Jiřího Mahena, Kobližná 4, Brno
Cena vstupného: zdarma
Doporučeno: pro děti od 5 do 15 let

 

Pohádkový les
Přijďte si vyzkoušet svou šikovnost a fantazii! Na dnešní pohádkové cestě budete plnit úkoly, se kterými vám budou pomáhat a radit nejrůznější zvířátka.
Kdy a kde: 1. 6. 2013 od 9:30 do 11:30 hod., Čertova rokle, Brno (www.luzanky.cz)
Cena vstupného: 50 Kč/ děti, dobrovolný vstup/ dospělí
Doporučeno: pro rodiny s dětmi od 2 do 8 let

 

Den dětí v ZOO
V areálu brněnské zoo se již poněkolikáté uskuteční Den dětí, tentokrát s Českou průmyslovou zdravotní pojišťovnou. Pro děti budou připravena soutěžní stanoviště po celé ZOO. Srdečně zveme všechny děti. Více případných informací Vám poskytne pan Tomáš Dvořák, tel.: 546 432 336.
Kdy a kde: 1. 6. 2013 od 10:00 hod., ZOO Brno, U Zoologické zahrady 46, Brno (www.zoobrno.cz)
Cena vstupného do ZOO: 100 Kč/ dospělý, 70 Kč/ dítě, senior, zdarma/ dítě do 3 let, 270 Kč/ rodina (2+3).
Doporučeno: pro rodiny s dětmi všech věkových kategorií

 

Den dětí s Dádou
Přijďte s dětmi do centra Olympia na oslavu Dne dětí! Centrum Olympia nabídne dětem spoustu atrakcí, soutěží, představení dětského divadélka, výtvarné a sportovní aktivity. Děti budou mít možnost vyhrát krásné ceny a užít si odpoledne plné zábavy. Všechny děti dostanou při příchodu soutěžní karty, do kterých budou během celého dne získávat razítka za splnění jednotlivých úkolů u soutěžních stanovišť. Vyplněné karty si pak přijdou vyměnit za dárek dle vlastního výběru. K dispozici budou také nafukovací atrakce, fotokoutek, oblíbené malování na obličej a spousta další zábavy! V rámci odpoledne vystoupí Dáda Patrasová se svou kamarádkou - žížalou Jůlií!
Kdy a kde: 1. 6. 2013 od 13:00 do 18:00 hod., Olympia Brno, U Dálnice 777, 664 42 Modřice, Brno (www.olympia-centrum.cz)
Cena vstupného: zdarma
Doporučeno: pro rodiny s dětmi od 3 do 12 let


Den dětí s Královopolskou radnicí
MČ Královo Pole zve všechny děti na Den dětí s Královopolskou radnicí. Pro děti budou připraveny soutěže dovedností, prohlídka hasičské techniky, balónkový klaun z divadla Koráb, skákací hrad a sladké odměny. V 15:30 hod. je na programu vystoupení s živým hadem a od 16:00 hodin divadélko Paravánek.
Kdy a kde: 1. 6. 2013 od 14:00 hod., park na Slovanském náměstí, Brno - Královo Pole
Cena vstupného: zdarma
Doporučeno: pro děti od 3 do 15 let

 

dendetibrno3

 

 

Den dětí v Akátkách
CVČ Louka pořádá akci s názvem Kouzelné Vinohrady aneb Pohádkový les inspirovaný světem říše Fantazie Nekonečného příběhu. Děti zažijí dobrodružství s kouzelným drakem Falkem, setkají se tváří tvář s Kamenožroutem, v jeskyni se utkají s vlkem Gmorkem a v bažině budou zachraňovat koně Artaxe. Těšit se mohou také na setkání se sfingami a na návštěvu Slonovinové věže. Připravena jsou atraktivní stanoviště s trampolínou, střelbou a s mnoha dalšími atrakcemi. Pro všechny děti, které pomohou vládkyni, je v závěru připravena sladká odměna.
Kdy a kde: 1. 6. 2013 od 14:00 do 17:00 hod., Lesopark Akátky, Brno (www.luzanky.cz)
Cena vstupného: 30 Kč
Doporučeno: pro děti od 5 do 15 let

 

Dětský den s Centrem Amavet
Při příležitosti dětského dne zveme všechny pařany, nové i staré ;-) na tradiční herní odpoledne. Čeká Vás nerušená zábava ve společnosti dalších herních nadšenců, síťové hry a příjemný pokec. V počítačové místnosti na Vás čekají hry jako jsou Minecraft, Trackmania, Star Trek Online, 4Story, Counter-Strike a jiné. Chcete-li se účastnit, kontaktujte nás na tel.: 541 210 160 nebo 774 432 504.
Kdy a kde: 1. 6. 2013 od 14:00 do 18:00 hod., Centrum AMAVET - Junior Brno, Cacovická 6, Brno (www.amavet.org)
Cena vstupného: 40 Kč
Doporučeno: pro děti a mládež od 8 do 18 let

 

Dětský den radnice Brno-střed
Zábavné i poučné odpoledne k Mezinárodnímu dni dětí připravila radnice městské části Brno-střed a její kulturní a společenské středisko. Na děti čeká divadelní představení, psí kousky Fiony a Čipa, pohádkové čtení a výtvarné dílničky. V případě velmi nepříznivého počasí se akce nekoná.
Kdy a kde: 1. 6. 2013 od 15:00 do 18:00 hod., Björnsonův sad (park u Právnické fakulty), Brno
Cena vstupného: zdarma
Doporučeno: pro rodiny s dětmi od 3 do 15 let

 

NEDĚLE 2. ČERVNA 2013

Dětský den v Líšni
Přijďte s námi oslavit Den dětí! Připraveny jsou celodenní soutěže o ceny, vystoupení líšeňských tanečních a hudebních souborů, pohádka Divadla Kamarádi, bublinová show a bublinová škola pro děti, Lamacentrum Hády, mažoretky, roztleskávačky a orientální tanec. Chybět nebudou ani oblíbené atrakce jako horolezecká stěna, trampolína, skákací hrad a mnoho dalšího. Prodejní stánky a občerstvení je zajištěno.
Kdy a kde: 2. 6. 2013 od 10:00 do 18:00 hod., Hřiště Dělňáku v Líšni, Klajdovská 28, Brno - Líšeň (www.kclisen.cz)
Cena vstupného: zdarma
Doporučeno: pro rodiny s dětmi od 3 do 15 let

 

Dětský den v Campus Square
Dětský den bude v Campus Square celý ve znamení džungle! Užijete si show s Tarzanem, projdete si cestu džunglí a získáte tropické dárky. Těšíme se na Vás!
Kdy a kde: 2. 6. 2013 od 14:00 hod., Campus Square, Netroufalky 770, Brno (www.campusbrno.cz)
Cena vstupného
: zdarma
Doporučeno: pro děti od 3 do 12 let

 

PÁTEK 7. ČERVNA 2013

Den dětí aneb Návštěva ve včelím úle!
Rodinné centrum Pastelka a včelařská organizace Brno Vás zvou na Den dětí aneb Návštěva ve včelím úle! Jak se vyvine mladá včela a co se naučí, než vyletí sbírat sladký nektar? Včelaři z místní organizace vám zodpoví i ty nejzáludnější otázky a ukážou vám model včelího úlu a proskleného úlu s živými včelami. Děti si zahrají na včelí larvičku, dozví se o včelce stavitelce a vyrobí si svíčku z vosku, vyzkouší svůj mlsný jazýček a jestli by mohli být včelky strážkyně. Aktivity si vyzkouší na 10 stanovištích.
Kdy a kde: 7. 6. 2013 od 15:00 do 18:00 hod., louka mezi poštou a zastávkou MHD Houbalova (bus78), Brno (www.pastelka.net)
Cena vstupného: dobrovolné
Doporučeno: pro rodiny s dětmi od 3 do 9 let

 

Článek připravila: Šárka Šmejkalová

 

Navštivte Mestoprodeti na Twitteru

▼Reklama
Banner